KIO Ogłoszenia KONFERENCJA ACS 2014
KONFERENCJA ACS 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwia Hardej
wtorek, 25 listopada 2014 12:07

W dniach 22-24.10.2014 r. odbyła się 19 edycja zorganizowanej przez Wydział Informatyki ZUT Międzynarodowej Konferencji Advanced Computer Systems (ACS 2014). Na miejsce konferencji organizatorzy wybrali tradycyjnie nadmorskie Międzyzdroje tak, aby oprócz ściśle naukowej atmosfery dostarczyć uczestnikom także wrażeń estetycznych związanych z tym pięknym miejscem.

Celem tegorocznej konferencji była prezentacja najnowszych wyników badań z dziedziny Informatyki a w szczególności z zakresu Inżynierii Oprogramowania, Sztucznej Inteligencji, Bezpieczeństwa Informacji, Projektowania Systemów Informatycznych oraz Systemów Multimedialnych. Ponadto podczas wykładów inauguracyjnych rozpoczynających każdą z sesji zaproszeni wykładowcy przedstawili niezwykle ciekawe rozwiązania i teorie dotychczas nieprezentowane na forum innych konferencji. Rozwiązania te oraz teorie były prezentowane przez:

• Prof. Akira Imada ( Białoruś) w ramach wykładu „ What is machine Intelligence?- a case study: Stock market forecasting agents”?
  • Prof. Gisella Facchinetti (Włochy) w ramach wykładu „A parametric interval approximation of fuzzy numbers””
  • Prof Larisa Globa (Ukraina) w ramach wykładu “Based on force-directed algorithms method for metagraph visualisation”
  • Prof Jacek Pomykała (Polska) w ramach wykładu “ Derandomization of selected cryptographic systems and related mathematical problems” oraz
  • Prof. Arkadiusz Orłowski (Polska) w ramach wykładu: “ Visual cryptography and its nontrivial applications”.

W pierwszym dniu konferencji wszystkich gości przywitał Dziekan Wydziału Informatyki – prof. Antoni Wiliński oraz Kierownik Komitetu Organizacyjnego Konferencji ACS – dr inż. Jerzy Pejaś. Podczas serdecznych słów powitania Dziekan A. Wiliński przedstawił wybitnych gości z zagranicy m.in. prof. Shin-ya Kobayashi’ego z Ehime University w Japonii, prof. Nikolay’a Birgesta z Samara State Aerospace University w Rosji oraz prof. Andriy’a Luntovskyy’ego, pochodzącego wprawdzie z Ukrainy, jednakże od wielu lat rozwijającego karierę naukową w Dresden University w Niemczech. Ponadto prof. A. Wiliński powitał stałych uczestników, którzy pojawiają się niemalże na każdej konferencji, pragnąc dzielić się nowościami z dziedziny swoich badań.

Zaprezentowano kilka sesji tematycznych m.in.:

• Artificial Intelligence,
  • Software Technologies,
  • Design of Information Systems,
  • Information Technology Security,

W ramach wszystkich sesji zaprezentowano łącznie 64 referaty, z czego 7 było wygłoszonych na zorganizowanej po raz pierwszy sesji rosyjskojęzycznej. Sesja ta cieszyła się dużym powodzeniem, co zapewne spowoduje jej ponowienie na kolejnej konferencji ACS.

Każdemu z uczestników konferencji Dziekan Wydziału Informatyki w towarzystwie Kierownika Konferencji dra inż. Jerzego Pejasia oraz członka Komitetu Organizacyjnego dra inż. Imeda El Fray’a wręczył Certyfikat Uczestnictwa podczas bankietu zorganizowanego dla gości. Oprócz niewątpliwie ciekawej sfery merytorycznej Organizatorzy zapewnili kilka chwil wytchnienia podczas kolacji grillowej, pierwotnie planowanej na świeżym powietrzu jednak z uwagi na nienajlepszą pogodę przeniesionej do restauracji oraz przy konkursie bowlingowym zakończonym wydaniem dyplomów najlepszym graczom.

Organizatorzy Konferencji ACS 2014 mają ogromną nadzieję, że poziom naukowy oraz poziom zadowolenia uczestników był bardzo wysoki co znalazło swoje odzwierciedlenie w słowach podziękowania nadesłanych na ręce prof. A. Wilińskiego – Dziekana WI.

VALID CSS   |   VALID XHTML