KIO Dydaktyka Informatyka
tematy zgłoszone dla S2 Informatyka 2014/15 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwia Hardej   
wtorek, 25 listopada 2014 12:03

Tematy dla s2

 

Dr inż. Mirosław Mościcki

 1. 1.Analiza wymagań, projekt oraz implementacja aplikacji przeznaczonej na telefon której zadaniem będzie dostarczanie użytkownikowi multimedialnych opisów atrakcji turystycznych znajdujących się w jego bezpośrednim otoczeniu.

 

Dr inż. Tomasz Hyla

 

1.    Szyfrowanie grupowe z wykorzystaniem odwzorowań biliniowych.
Projekt przykładowego systemu informatycznego umożliwiającego szyfrowanie grupowe wg schematu CIBE-GAS. Przegląd dostępnych narzędzi programistycznych i bibliotek wspomagających wytwarzanie oprogramowania z wykorzystaniem odwzorowań biliniowych. Projekt i implementacja biblioteki zawierającej schemat CIBE-GAS. Implementacja aplikacji demonstracyjnej. Przeprowadzenie testów bezpieczeństwa i efektywności działania.

2.    Podpis elektroniczny z wykorzystaniem urządzenie mobilnych.
Projekt przykładowego systemu informatycznego umożliwiającego składanie podpisów elektronicznych z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Projekt protokołu składania podpisu elektronicznego wykorzystującego technologię NFC.  Analiza bezpieczeństwa opracowanego rozwiązania. Przegląd dostępnych narzędzi programistycznych i bibliotek wspomagających wytwarzanie oprogramowania dla urządzeń mobilnych z wykorzystaniem technologii NFC. Implementacja aplikacji demonstracyjnej. Przeprowadzanie testów wydajnościowych.

 

Dr inż. Marek Pałkowski

1.   Badanie przyspieszenia i oszczędności energii w przetwarzaniu mobilnym za pomocą blokowania pętli programowych
 
2.   Generowanie kodu równoległego dla urządzeń przenośnych

 

Dr Łukasz Radliński

 1. 1.Zautomatyzowana analiza i wizualizacja danych z różnych rodzajów repozytoriów o procesie wytwarzania oprogramowania

  Celem jest przeprowadzenie analizy danych wraz z wizualizacją danych z różnych repozytoriów oprogramowania - w szczególności z uwzględnieniem historii definiowania wymagań, artefaktów projektowych, kodu źródłowego, testów, obsługi defektów. Przeprowadzenie takiej analizy wymaga opracowania narzędzia pozyskującego i integrującego w zautomatyzowany sposób dane z takich repozytoriów.


  2. Generator skryptów testowych dla aplikacji internetowych na podstawie specyfikacji wymagań i artefaktów projektowych

  Celem jest opracowanie narzędzia, które będzie generowało skrypty testowe aplikacji internetowej na podstawie specyfikacji wymagań i artefaktów projektowych, w szczególności modeli UML i projektu architektury oprogramowania. Opracowane narzędzie będzie pozwalało na generowanie testów funkcjonalnych, niefunkcjonalnych oraz integracyjnych.


  3. Generator skryptów testowych dla aplikacji mobilnych na platformie Android na podstawie specyfikacji wymagań i artefaktów projektowych

  Celem jest opracowanie narzędzia, które będzie generowało skrypty testowe aplikacji mobilnej na platformie Android na podstawie specyfikacji wymagań i artefaktów projektowych, w szczególności modeli UML i projektu architektury oprogramowania. Opracowane narzędzie będzie pozwalało na generowanie testów funkcjonalnych, niefunkcjonalnych oraz integracyjnych.

Dr inż. Witold Maćków

 1. 1. Projekt i implementacja lekkiej biblioteki normalizującej zdarzenia w mobilnych przeglądarkach internetowych.

 

Dr inż. Agnieszka Konys

 1. 1. Analiza porównawcza metod i technik łączenia ontologii dziedzinowych
 2. 2.Analiza porównawcza algorytmów i narzędzi dopasowania semantycznego na przykładzie wybranych ontologii

Dr inż. D. Burak

 1. 1.Opracowanie biblioteki szyfrów chaotycznych w języku Clojure

 

Dr inż. Piotr Błaszyński

 1. 1.Analiza porównawcza technik optymalizacyjnych dostępnych w CLR i Microsoft.Net Native dla kodu sekwencyjnego

 

dr inż. Jerzy Pejaś

 1. 1.Protokoły uwierzytelniania w bezprzewodowych sieciach sensorów: dla inteligentnych sensorów o niedużych mocach obliczeniowych należy zidentyfikować podstawowe problemy bezpieczeństwa, a następnie przejrzeć, zaproponować efektywny schemat uwierzytelniania wzajemnego oraz zbadać jego bezpieczeństwo.

 

dr inż. Tomasz Wierciński

1. Porównanie zgodności wybranych frameworków integracyjnych JEE z wzorcami Enterprise Integration Patterns

 

 
VALID CSS   |   VALID XHTML